Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Dania jednogarnkowe. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Dania jednogarnkowe. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 31 marca 2014

Wołowina po Marokańsku z couscous






Składniki:
4 łyzki oliwy

1 duża cebula

Sól

Pieprz

½ łyżeczki cynamonu

Łyżeczka imbiru w proszku

½ łyżeczki kminu rzymskiego

250ml wina czerwonego

125ml wody

2 łyżki miodu

130 g suchych moreli

600g wołowiny

½ szklanki couscous

Garść świeżej kolendry
Mąka



 Przygotowanie:

Piekarnik nagrzewamy do 200 stopni C.

Wołowinę kroimy w kostkę, obtaczamy mąką i podsmażamy na oliwie przez ok 5 min, po czym przekładamy do naczynia żaroodpornego, dodajemy miód i morele.

Na oliwie podsmażamy przez ok 5 min pokrojoną w kostkę cebulę. Dodajemy sól, pieprz, kmin, cynamon i imbir. Zalewamy winem i gotujemy przez ok 1 min. Całość dodajemy do mięsa.

Pieczemy w nagrzanym piekarniku do 200 C przez ok 10 min, następnie redukujemy temperaturę do 150C, przykrywamy naczynie i kontynuujemy pieczenie przez 1,5 godz. Potem zalewamy 125ml wody, mieszamy. Pieczemy przez nastepne 30 min.

Wyjmujemy z piekarnika. Dodajemy ½ szklanki kaszy couscous, dokładnie mieszamy i przykrywamy pokrywką, aż kasza wchłonie sos wytworzony z potrawy.

Gotowe. Smacznego



piątek, 5 kwietnia 2013

Ratatouille z ryżem









Jest to jarska potrawa jarska, pochodzi z Francji. Danie to opiera się na składnikach głównie warzywnych, bakłażanach, cukinii, papryce, cebuli i pomidorach. Ja dodałam ryż, aby danie było treściwsze.
Składniki:
·         2 duże cukinie
·         3 różnego rodzaju papryki
·         1 czerwona cebula
·         3 dymki
·         3 pomidory
·         Suszony tymianek
·         Szczypta kminku
·         Proszek chilli
·         Sól, pieprz
·         2 liście laurowe
·         Łyżka drobno pokrojonego imbiru
·         2 łyżki oliwy
·         Garść ryżu

Przygotowanie:
W garnku podgrzewamy oliwę, smażymy pokrojoną w talarki cebulę i imbir. Dodajemy resztę pokrojonych warzyw i liście laurowe, doprawiamy przyprawami: tymiankiem, kminkiem, solą, pieprzem proszkiem chilli. Po ok. 5 min jak warzywa puszczą sok, dodajemy ryż i gotujemy na małym ogniu, aż wszystko będzie miękkie, ok. 30 min. Gotowe
Smacznego

czwartek, 14 lutego 2013

Leczo



Bradzo lubię dania jednogarnkowe, oszczedzają czas no zmywnie też :) Dziś na obiad leczo, lubicie? Ja bardzo, ale pod warunkiem ze jest pikantneeee...


Składniki:
·         1/3 szkl. Ryżu
·         Ok. 7 cienkich wędzonych kiełbasek
·         5 szalotek
·         Papryka chilli
·         Łyżka imbiru, startego
·         3 ząbki czosnku
·         3 papryki
·         Puszka kukurydzy
·         Fenkuł
·         2 cukinie
·         Dynia piżmowa
·         ½ szkl mleczka kokosowego
·         2 kubki warzywne (kubki rosołowe)
·         Pieprz

Przygotowanie:
Paprykę chilli i kiełbaski kroimy w talarki, czosnek w małą kosteczkę, szalotki kroimy w paseczki a imbir ścieramy na małych oczkach tarki. W garnku roztapiamy masło, na to wrzucamy papryczkę chilli, kiełbaski, szalotki, czosnek i imbir i smażymy, aż kiełbaski się zarumienią i cebula zmięknie.
Papryki, dynię, cukinie, fenkuł kroimy w większą kostkę. Dodajemy do garnka i dusimy przez ok. 5 min. W międzyczasie rozpuszczamy kubki warzywne w ½ szklanki ciepłej wody i dolewamy do warzyw wraz z ½ szkl mleczka kokosowego, mieszamy dokładnie, po czym dodajemy ryż i gotujemy ok. 20 min, aż warzywa będą miękkie a ryż się ugotuje. Gotowe.
Smacznego :)